Produkty

HRUC-E 300/380/450/520

Vetracie centrály s rekuperáciou tepla. Tieto centrály sú dostupné v štyroch výkonových prevedeniach 300/380/450/520 m3 /hod pre tlaku 150 Pa.

Vetracia centrála Comair HRUC-E je osadená špičkovým celohliníkovým protiprúdovým výmenníkom tepla s účinnosťou vyššou ako 90% vo všetkých režimoch a automatickým 100% bypassom. Vetracia centrála HRUC-E je vybavená filtrami pevných nečistôt s vysokou účinnosťou. Jednotka sa vyžnačuje veľmi kultivovaným a tichým chodom aj po dlhých rokoch prevádzky. Vetracia centrála je vhodná aj do tvrdých klimatických podmienok. Bez potreby predoohrevu pracuje aj pri teplote nižšej ako -25˚C.

Mám záujem
 • Rekuperačné jednotky HRUC-E sú vyrábané a vyvíjané v Holandsku, v krajine kde majú s vývojom vetracích systémov s rekuperáciou tepla viac ako 45 rokov skúseností. Značka Comair je na vrchole pomyslného rebríčka kvality, s generačním náskokom aj pred nemeckou konkurenciou a centrálna jednotka HRUC-E je to najlepšie čo sa dá na našom trhu kúpiť. Centrály Comair sú dodávané v štyroch výkonnových radách. Celý vetrací systém s rekuperáciou tepla je možné doplniť o systémové riešenie
 • Na udržanie ideálnej vlhkosti vzduchu , zvlhčovač HYGROplus
 • Na chladenie vzduchu v letných mesiacoch, glykólovým zemným výmenníkom AQUACOMplus
 • O bez hlučné rozvody vzduchu, UNIFLEXplus
 • O plne programovateľné digitálne ovládanie systému FUll LCD,alebo DOMO pre inteligentné systémy
 • Rekuperačná jednotka má celokovový protiprúdový výmenník s účinnosťou viac ako 90%. Konštrukcia jednotky je vyrobená z kovu čo zaručuje dlhodobo tichú prevádzku bez zápachu na rozdiel od plastových konštrukcií . Vnútro jednotky je zaizolované akustickou penou. Jednosmerné ventilátory patria medzi svetovú špičku. Ich spotreba je pri prvom najpoužívanejšom stupni len 13 W/h a sú pri bežnej prevádzke takmer nepočuteľné. Majú inteligentné riadenie zo spätnou väzbou, ktorá udržuje konštantné hodnoty výkonu rekuperačnej jednotky. Výkony ventilátorov je možné doladiť na daný objekt s citlivosťou 1% výkonu a každý s ventilátorov samostatne. Jednotka HRUC-E sa inštaluje zvyslo na stenu a je univerzálna na pravú aj ľavú stranu. Hlavne nasávanie vzduchu sa napája na fabricky izolované plastové rúry ISOCOMplus.

HRUC-E 300/380

Rekuperačná centrála s výkonom 300-380 m3/hod

Mám záujem

HRUC-E 450/520

Rekuperačná centrála s výkonom 450-520 m3/hod

Mám záujem

Naše centrály Comair sú dodávané v štyroch výkonnových radách. Rekuperačná jednotka má celokovový protiprúdový výmenník s účinnosťou viac ako 90%. Konštrukcia jednotky je vyrobená z kovu čo zaručuje dlhodobo tichú prevádzku bez zápachu. Vnútro jednotky je zaizolované akustickou penou. Jednosmerné ventilátory nemeckej výroby patria medzi svetovú špičku. Ich spotreba je pri prvom najpoužívanejšom stupni len 13 W/h. Majú inteligentné riadenie zo spätnou väzbou, ktoré udržuje konštantné hodnoty výkonu rekuperačnej jednotky. Výkony ventilátorov je možné doladiť na daný objekt s citlivosťou 1% výkonu.

Glykolový zemný výmenník AQUACOMplus+

Glykolový zemný výmenník je určený pre zákazníkov, ktorí chcú vyťažiť z rekuperácie ešte viac. Účelom zariadenia AQUACOMplus+ je získavanie energie zo zemského povrchu a následne sa odovzdá do rekuperačnej jednotky. V zime toto zariadenie slúži ako predohrev chladného vzduchu a v letnom období ako jeho chladenie(prírodná klimatizácia).

S určitosťou sa dá povedať že je to najzdravší, najprirodzenejší a najšetrnejší spôsob chladenia. Energia je zo zemského povrchu prenášaná pomocou kvapalného média do samotnej jednotky AQUACOMplus+. Tento princíp činnosti je veľmi efektívny a zároveň vysoko hygienický, vhodný aj pre alergikov a do priestorov ako sú nemocnice a zdravotnícke zariadenia.

Mám záujem

V našich klimatických podmienkach je už v hĺbke cca 1,6 metra stála teplota okolo 8˚C. Zemný kolektor umiestnený v tejto hĺbke dosahuje požadované parametre pre efektívny chod v letnom aj zimnom období a využíva získanú teplotu na zvýšenie komfortu bývania a zároveň zníži náklady na energiu. Je dôležité si uvedomiť že pri chladení objektov sa spotrebuje viac energie ako pri ohreve . Ďalšou veľkou výhodou je takmer zanedbateľná spotreba energie. Pri celoročnej prevádzke sú teda náklady len okolo 10€/rok. Okrem iného zariadenie AQUACOMplus nevyžaduje žiadnu obsluhu ani servis.

Z tohto vyplýva že spojením rekuperačnej jednotky HRUC-E a zemného glykólového výmenníka AQUACOMplus zabezpečíme ideálne hodnoty vzduchu celoročne a nepociťujeme zvýšenie prevádzkových nákladov.

 • Využíva energiu zo zeme (tá je zadarmo a stále)
 • Bezúdržbové zariadenie( nevyžaduje obsluhu)
 • Veľmi dlhá životnosť zaridenia( desiatky rokov)
 • Chladí v letných mesiacoch
 • Ohrieva v zimnom období
 • Možná inštalácia zariadenia dodatočne
 • Takmer nulové prevádzkové náklady

Zvlhčovač vzduchu HIGROplus

Dýchacie problémy sú častokrát spôsobené nezdravo suchým vzduchom. Materiály použité na stavbu sú vo väčšine prípadov stavané tzv. suchou cestou. Udržať správnu vlhkosť v takýchto domoch býva problematické. Systém vetrania s rekuperáciou Comair ponúka riešenie pomocou profesionálneho zvlhčovača HIGROplus. Toto zariadenie udržuje vopred nastavenú vlhkosť vzduchu v rozmedzí 40-60%.

Zvlhčovač vzduchu HIGROplus je možné doplniť dodatočne do rekuperačného systému. Keďže má samostatné riadenie je možné ho inštalovať aj do rekuperačného systému iných výrobcov

Mám záujem

UNIFLEXplus+ ventilačné rozvody vzduchu

Je najnovšia generácia inovatívneho systému ventilačných rozvodov. Systém UNIFLEXplus umožňuje skrytú inštaláciu ventilačných rozvodov v stropných podhľadoch, pod sadrokartónom, v železobetónovom strope, v poteroch podláh a podobne vďaka nízkej výške 8cm.

UNIFLEXplus je unikátny systém aj z pohľadu rýchlej montáže, bezchybnej funkčnosti, výborných izolačných a protihlukových vlastností a v neposlednom rade z pohľadu hygienickej nezávadnosti po dlhé desaťročia . Sučasťou ventilačných rozvodov UNIFLEXplus sú rozdeľovače, ktoré je možné umiestniť do podhľadov alebo betónových poterov vďaka ich nízkej stavebnej hĺbky ( len 8 cm !).

Mám záujem

Výhody:

 • Spájanie všetkých komponentov na „Klik“systém. (najkvalitnejší spoj,)
 • Jednoduchá a rýchla montáž bez potreby špeciálneho náradia(montáž za jeden deň)
 • Garantovaná funkčnosť a pevnosť rozvodov umožňujúca zaliatie betónom v strope alebo podlahe
 • Malý priemer ventilačných rozvodov UNIFLEXplus : 50mm, 63mm, 75mm, 90mm (vhodné pri rekonštrukciách budov)
 • Antistatický a antibakteriálny povrch rozvodov ktorý garantuje hygienickú nezávadnosť počas celej životnosti systému UNIFLEXplus
 • Bez použitia recyklovaného materiálu aby boli všetky vlastnosti systému garantovateľné
 • Systém rozvodov vzduchu UNIFLEXplus neobsahuje žiadne kovové časti citlivé na koróziu(kov zhoršuje hygienickú nezávadnosť)
 • Výborné akustické vlastnosti systému UNIFLEXplus
 • Geometria celého systému je navrhnutá aerodynamicky (žiadne ostré hrany) aby maximálne eliminoval hluk z prúdenia vzduchu.

Rozdeľovače vzduchu majú unikátnu krížovú konštrukciu ktorá zamedzuje presluchom, čiže šíreniu hluku medzi miestnosťami. Prednosťou UNIFLEXplus ventilačných rozvodov sú pevné a trvácne spoje na "Klik". Tieto spoje spĺňajú kritériá triedy tesnosti D, podľa normy EN12237 a EN1507. Preto je možné ventilačné rozvody UNIFLEXplus na rozdiel od iných výrobcov rozvodov bez problémov celé zaliať do akýchkoľvek betónových poterov.Žiadne spoje lepené Al páskou,žiadne fixovanie spojov zarážkou či zahnutím plechu.

Ventilačné rozvody vzduchu UNIFLEXplus boli primárne vyvinuté do obytných budov. Výsledkom je distribúciu vzduchu bez akýchkoľvek rušivých vplyvov,a bez zápachu. Garantované dlhé desaťročia.

UNIFLEXplus je najlepší systém ventilačných rozvodov do domácností na našom trhu.